Kispályás labdarúgás: 7 mezőnyjátékos + 1 kapus

Pályaméret: 60x40m

Játékosok száma: 7+1

Labdaméret: 4-es

Kapuk mérete: 5x2m

Játék időtartama: 2x 20 perc, 5 perc szünet (ezalatt a játékosok nem hagyhatják el a játékteret)

Csoportkörök

1. Abban az esetben, ha 2 csapat egyenlő pontszámot ér el, a következő kritériumok lépnek érvénybe:
  2. Közvetlen eredmény
  3. Gólarány
  4. Több szerzett gól
  5. Kevesebb kapott gól
  6. Fair-Play rangsorban
  7. Sorshúzás
  9. Egy olyan ranglistát nyitnak, amiben a 3 csapat egymás közti eredményét veszik figyelembe
  17. Sorshúzás
  18. Abban az esetben, ha 3 csapat közül csak kettő marad döntetlen helyzetben, az “A” kritérium szerint dönthető el a mérkőzés.

Kiesési szakasz

1. Abban az esetben, ha a meccs a kiesési szakaszban döntetlenül végződik, 3 büntető rúgás jár mindegyik csapat számára.
  2. Ha a meccs végén az eredmény egyenlő, akkor 9 méterről addig rúg mindkét csapat büntetőket, amíg eldől ki a nyertes. Mindenki, aki a játéklistán szerepel, rúghat 9-est (büntetőt) még abban az esetben is, ha nem lépett pályára a meccs folyamán.
  3. A büntető rúgások alatt, az összes játékos, aki a listán szerepel, a pálya közepén található körön fog állni, a csapat illetékesei és szurkolói pedig a pálya szélén.

A cserelehetőség korlátlan, ahogyan a kézilabdában.

Részvételi lap

A játék megkezdése előtt, minden csapatnak le kell adnia egy részvételi lapot, amin szerepelnek az adott csapat játékosainak az adatai, és egy táblázatot, ahova a bíró a szabálysértéseket jegyezheti.

Felszerelés

A játékosok számmal jelölt trikót kell hogy viseljenek, a csapatuknak megfelelő színben. Ezek a számok szerepelni fognak majd a részvételi lapon, a játékos neve mellett.

Játékpálya

A pályát természetes fű borítja. A játékosoknak tilos az alumínium szegecses cipő viselete a szintetikus pályán és a természetes pályán egyaránt. A szervezők a műanyag vagy a gumiból készült szegecses cipőket ajánlják a játékosok számára.

Kirúgás

Amikor a labda a kapu irányában, a játékvonalon kimegy, az ellenfél csapat egyik tagja hozza vissza és ugyancsak az ellenfél kapusa fogja kézzel visszadobni a labdát.

Bedobás a pálya széléről

A pálya széléről való bedobást a játékosok a kezükkel fogják végrehajtani.

Les

A játékos leshelyzetben van, ha közelebb van az ellenfél kapu vonalához, mint a labda és az utolsó előtti ellenfél játékos, azzal a feltétellel, hogy a pályán levő Les-vonal után legyen.

Az a játékos nincs les helyzetben, amelyik egy vonalban van az utolsó előtti ellenfél játékossal.

Egy vonal lesz húzva 10 méterre mindkét kaputól, párhuzamosan az alapvonallal, amelytől kezdve érvényesül a les-szabály.

Oldal bedobás

A bedobást kézzel végzik el a játékosok.

Nem szabad kezdőrúgásból egyenesen gólt rúgni vagy bedobásból egyenesen kapura rúgni.

Pontosság

A csapatoknak készen kell lenniük a játszma előtt 15 perccel. Abban az esetben, ha a megbeszélt időpontban valamelyik csapat nincs jelen, 5 percen belül fel kell sorakozzanak a pályán, ellenkező esetben az adott csapat 0-3-ra veszíthet.

Ne feledjétek, hogy az 5 perces szünetek alatt, nem szabad elhagyni a játékteret.

Büntetések-Normák

Büntetőlapok:

Az a játékos, amelyik piros lapot kapott, felfüggesztve lesz egy fordulót.

Az a játékos, amelyik két sárgalapot kapott, következő fordulóban játszhat.

A büntető lapokat nem számolják össze.

Fair-Play rangsor:

Abban az esetben, ha egyenlők a pontszámok a csapatok között, a negyedik kritérium a Fair-Play, amiben minden büntetőlap negatív értéket kap:

1. sárga lap = 1 pont
  2. két sárga lap utáni felfüggesztés = 3 pont
  3. piros lap = 6 pont

Az eredmény megítélése, csakis a hivatalos játékszabály betartása alapján lehetséges.

Csapatok magatartása:

Ha valamelyik csapat a játék során erőszakos magatartást tanúsít (bíró ellen, ellenfél csapattal szembeni durváskodás, stb.), automatikusan kiteszik a játékból. Mindegyik szabálysértésről hivatalos jelentést adnak a sport federációhoz, ahova a klub vagy a játékos tartozik.

A csapatok felügyelő személyei felelnek a csapattagok viselkedéséért (bíróval, csoporttársakkal, ellenféllel, nézőközönséggel, szervezőkkel).

A szervezők a kísérőkkel együtt minden játszma előtt és után ellenőrzik az öltözőket. Az öltözőkben való berendezés rongálásáért teljes mértékben az adott csapat tagjai lesznek felelőségre vonva.

Bírók

A bíró teljes hatalommal rendelkezik, lefújhatja vagy felfüggesztheti a játszmát, ha negatív visszajelzést kap valamelyik csapat részéről.

Fellebbezés

A fellebbezést és bármilyen panaszt írásban kell átadni a játszma után, legkésőbb 10 perccel.

A rendezők nem fogadnak el olyan panaszt vagy fellebbezést, ami a bíró döntését érinti.

Szükséges iratok:

• Játék igazolvány

vagy

• Útlevél

vagy

• Születési bizonyítvány eredetiben

Abban az esetben, ha a fellebbező nem mutat fel egy dokumentumot sem a felsoroltakból, a saját csapata 0-3-ra veszíthet.

Hogy a fellebbezés legális legyen, 25 Eurót kell befizetni a pályahivatalnál.

A fellebbezés helyben lesz megítélve.

Ezért kell, hogy az edzőknél vagy kísérőknél meglegyen minden szükséges irat, ellenkező esetben a fellebbezést elutasítják.

Játékprogram

A szervező bizottságnak jogában áll változásokat létrehozni, a csapatok felállításában és a pálya órarendjében is.

Bármilyen változást a lehető legrövidebb időn belül átadnak az érintett csapatok számára.

Biztosítás

Minden kísérőnek fel kell mutatnia a csapattagok biztosítását (benti pályákra és a kintiekre is egyaránt) Ezt a turné fő irodájában kell leadni).

A szervezők a turné alatt, nem vállalnak felelősséget semmiféle sérülésért vagy betegségért, ahogyan nem vállalnak felelősséget elveszett vagy ellopott tárgyak esetében sem.